wtorek, 21 lutego 2017

Warszawa od kuchni - ranking najlepszych warszawskich restauracjiJakiś czas temu mieliśmy okazję wziąć udział w konferencji inaugurującej kolejną edycję akcji "Warszawa od kuchni". Celem konkursu „Warszawa od kuchni” jest rekomendowanie najlepszych warszawskich restauracji, cukierni, miejsc  z szybkim jedzeniem, promowanie i wykreowanie regionalnych potraw warszawskich, prezentacja kuchni z różnych regionów świata, a także wytyczenie gastronomicznych tras i zagłębi gastronomicznych w mieście. Akcja trwa do kwietnia, w tym czasie wszystkie zgłoszone do konkursu warszawskie restauracje zostaną odwiedzone przez jurorów, a następnie ocenione. Spośród zgłoszonych do konkursu restauracji , 14 kwietna Kapituła konkursu dokona ostatecznej oceny i rekomendacji zaprezentowanych miejsc gastronomicznych. Przyzna także najwyżej ocenionym restauracjom statuetkę „Złoty Widelec”.


W tym roku ruszyła już VI edycja "Warszawy od kuchni". Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem „Wrócę tu!”. Gwiazdy i oraz blogerzy kulinarni ocenią warszawskie restauracje i stworzą swoisty  kulinarny przewodnik po stolicy. W składzie jury, które będzie oceniało restauracje znaleźli się mi.in. Anna Popek z siostrą Magdaleną Krupą, Olga Borys, Izabela Zwierzyńska, Rafał Brzozowski, Julia Wróblewska, Mariola Bojarska-Ferenc, Agnieszka Kaczorowska oraz Andrzej Wrona. Przewodniczącym jury jest Waldemar Piórek, Prezes Warszawskiej Izby Przedsiębiorców. 

Poniżej znajdziecie listę ubiegłorocznych laureatów konkursu. "Złoty Widelec" wygrała restauracja No31 Roberta Sowy.

A kto wygra w tym roku? Jakie miejsca zaskoczą nas swoim smakiem? Gdzie warto się wybrać? Zaczekajcie z nami do kwietnia - na pewno damy Wam znać ;-) 


edit [20.04.2017]:  Lista lauretów "Warszawa od kuchni" 2017

2 komentarze :

  1. Według mnie warto wybrać się do restauracji Akademia. Odwiedziłam tę restaurację razem z chłopakiem kilka dni temu i podobnie jak on byłam bardzo mile zaskoczona miłą atmosferą jaka tam panuje oraz pysznym jedzeniem. Już poleciłam innym znajomym odwiedzenie tego miejsca ;) pozdrawiam !

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie znamy, ale w przyszłości chętnie odwiedzimy :-) Dziękujemy za rekomendację!

      Usuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka